Skip to content
 

goodluckbuy.com – nikdy viac!

goodluckbuy.com je jeden z mnohých čínskych e-shopov. V minulosti som tam kúpil niekoľko dobrých vecí (spájkovačku, dispenzér na pastu) bez väčších problémov. Avšak toto sa zmenilo, keď som sa rozhodol kúpiť niekoľko CNC komponentov.

freza

Niekedy okolo vianoc roku 2012 sa mi v hlave vyliahol nápad postaviť stabilnejší stojan pre moju vŕtačku Proxxon. Prvotným impulzom bolo získať možnosť frézovania, keďže originálny stojan nezvláda bočné tlaky a má tendenciu otáčať sa. Motorizovaná Z-os, inteligentný riadiaci firmvér, odsávanie, osvetlenie, zameriavací kríž – to mali byť ďalšie vlastnoti plánovanej konštrukcie. Ako to malo vyzerať ilustruje obrázok vpravo.

Niekoľko chýbajúcich komponentov – 12mm tyče a 12mm lineárne ložiská – som sa rozhodol objednať u goodluckbuy.com, keďže cena bola bezkonkurenčná. Objednávku v cene 49.18 dolárov som odoslal a zaplatil 15.1.2013, čím som zahájil príbeh, ktorý neskončil dodnes. Prebiehalo to asi takto:

  • 15.1.2013 odoslaná a zaplatená objednávka
  • 31.1.2013 som dostal potvrdenie o odoslaní tovaru
  • 25.3.2013 prvá urgencia. Bolo to viac ako dva mesiace, bral som do úvahy aj fakt, že som sa trafil do osláv čínskeho nového roku
  • 25.3.2013 som obdržal odpoveď, že objednávka bola odoslaná 31.1.2013, že oslavovali nový rok a že mám ešte počkať a ozvať sa neskôr
  • 30.4.2013 ďalšia urgencia
  • 4.5.2013 som obdržal prísľub, že ak balík nedorazí do konca mája, tak mi ho pošlú znova
  • 9.6.2013 som goodluckbuy.com informoval, že balík nedorazil a aby zariadili opätovné odoslanie – na toto som už nedostal žiadnu odpoveď
  • 1.7.2013 ďalšia urgencia bez odpovede
  • 15.7.2013 ďalšia urgencia bez odpovede

Tu som to vzdal. Termín na otvorenie diskuzie cez PayPal som dávno premeškal (45 dní), bolo mi jasné že nemám žiadne páky na vymámenie tovaru alebo peňazí.

Ubehlo v podstate pol roka a stále som nemal všetky komponenty. Škrípajúc zubami som odpísal stratu a objednal som komponenty opäť – u goodluckbuy.com. Presvedčila ma cena. Tentokrát som si priplatil za tracking number. Objednávku som odoslal 9.8.2013 a 28.8.2013 som ju mal na stole.

Zásielku som zbežne skontroloval – boli tam tyče, boli tam ložiská. Odskúšal som jednu tyč s jedným ložiskom, všetko sa zdalo byť v poriadku. Tak som balík odložil a pustil som sa do ďalších príprav.

Príprava nosných dosiek zabrala nejaký čas (bola kopa inej roboty), takže ubehlo pár týždňov, kým som sa dostal k zostavovaniu konštrukcie. A nastalo prekvapenie – ložiská nepasovali.

To jedno, ktoré som náhodne vybral, malo skutočne 12 milimetrov – presne ako som objednal. Ostávajúce tri ložiská majú 10 milimetrov. Náhoda je sviňa.

Máme koniec septembra – po ôsmich mesiacoch obchodovana s goodluckbuy.com mám čistú stratu nejakých 63 dolárov a stále nemám všetky komponenty pohromade. Na reklamáciu sa ani neunúvali odpovedať. Skutočne nemám čas ani silu donekonečna sa s nimi naťahovať. Stratu som už odpísal, chýbajúce ložiská objednám inde.

A samozrejme goodluckbuy.com u mňa skončili. Tento obchod vrele neodporúčam.

Print Friendly, PDF & Email
8 636 zobrazení