Skip to content
 

Prečo sme tu

Aj keď existuje niekoľko stránok, ktoré sa venujú HW problematike a problematike mikrokontrolérov – za všetky spomeňme www.mcu.cz alebo www.hw.cz – rozhodol som sa vytvoriť ďalšiu. Chcete vedieť prečo?

Mojim cieľom je výrazne sa orientovať na domácich kutilov. Tomuto cieľu by mal zodpovedať aj obsah tohoto webu. Takým kutilom som aj ja – živím sa niečím úplne iným a bastlenie si nechávam na čas osobného voľna – ak nejaké existuje a ak ostane trocha síl.

V prvom rade by som chcel, aby bastl.sk slúžil ako zdroj informácií pre každého, kto sa chce v domácich podmienkach pokúsiť niečo ubastliť. Preto sa tu nájdu nielen články týkajúce sa elektroniky a mikrokontrolérov, ale aj technologické postupy, návody na mechanické konštrukcie a podobne. Proste všetko, čo je treba, aby aj domáci kutil dokázal ubastliť niečo nielen dokonale fungujúce, ale aj dobre vyzerajúce.

ýalším cieľom je zjednodušiť život bastličom – napríklad tým, že sa budem pokúšať publikovať, kde sa dá čo zohnať, vytvoriť súbor článkov na tému základných výpočtov, vytvoriť zbierku štandardných zapojení konektorov alebo tabuľky so značením súčiastok. Možno hlúposť – ale ak s niečím nerobíte denne, hodí sa mať takéto pomôcky poruke na jednom mieste. Aj keď sa niekomu budú zdať niektoré články triviálne, verím, že niekomu pomôžu.

Neplánujem publikovať veľa kompletných konštrukcií. Patrým medzi tých, ktorých zaujíma problém a jeho riešenie, nie nejaký finálny produkt. Takže budem publikovať algoritmy, riešenia a nápady. Ale ak sa nájde niekto, kto by chcel publikovať nejakú konštrukciu, nebudem mu v tom brániť.

Čo sa týka MCU, zatiaľ plánujem venovať sa rade MSP430 od Texas Instruments a neskôr PIC a MCU s jadrom ARM. Časom snáď pribudnú aj iné typy ale to všetko závisí od množstva času, ktorý bude k dispozícii. Plánujem ignorovať AVR – mám k tomu svoje osobné dôvody, a okrem toho by to bolo nosenie dreva do lesa.

Bastl.sk je nekomerčný projekt. Nebude mi slúžiť na zbohatnutie, a nedovolím, aby sa ho na to pokúsil použiť niekto iný. Akákoľvek snaha o komerčné zneužitie napr. v rámci diskuzií bude prísne potrestaná.

Rovnako prísne potrestaná bude snaha zanášať na bastl.sk politiku, bulvár, PC-čkové a windowsovské témy. Na to existuje mnoho iných diskuzií a každý, kto má takéto potreby, sa môže realizovať tam.

Nebudem tu vymenovávať zoznam pravidiel. Dúfam, že každý, kto sa na bastl.sk zaregistruje, vie, ako sa slušne správať, ako tolerovať názory druhých. Avšak ak sa ukáže, že je to treba, pravidlá zadefinujem.

A na záver jedno upozornenie. Nie sme v Amerike a tým pádom pravopis nie je druhom umenia. Hrubé gramatické chibi budem opravovať červene. Nekompromisne.

Print Friendly, PDF & Email
7 571 zobrazení