Skip to content
 

Štítky, panely a tak

Postup, ako vyrobiť slušne vyzerajúci štítok alebo predný panel na prístroj. Uvedený postup je extrémne jednoduchý a okrem nožníc, samolepiek a tlačiarne nepotrebujete nič.

Najprv materiál:

1. Samolepiaci papier, ktorý prežije prechod vašou tlačiarňou. To znamená, že musí držať na podkladovom papieri a v prípade použitia laserovej tlačiarne musí odolať teplote. Môžu to byť štítky na adresy alebo samolepka formátu A4 – podľa toho, aký veľký štítok potrebujete.

2. Samolepiaca priehľadná fólia – ja používam matnú kryciu fóliu, ktorá sa používa v grafických štúdiách na ochranu výtlačkov z atramentových plotrov. Čím tvrdšia fólia, tým bude odolnejšia.

Postup: Štítok alebo panel vytlačíme na papierovú samolepku, na samolepku nalepíme kúsok priehľadnej fólie, dôkladne uhladíme (kúskom látky alebo papierovým kapesníkom), odstrihneme a prilepíme kam treba. A to je všetko. Primitívne, ale účinné – výsledkom je naozaj profesionálny vzhľad.

Pár tipov:

  • Ak chcete tlačiť len malý štítok (a väčšinou to tak je), nie je treba tlačiarňou preháňať celý samolepiaci hárok. Stačí štítok vytlačiť na kancelársky papier, na tento papier nalepiť úzkym pásikom o hranu primeraný kúsok samolepky (presne na miesto, kde sa nám vytlačil vzor) a vytlačiť ešte raz. Podľa možnosti tak, aby pri tlači najprv vliezala do tlačiarne prilepená hrana.
  • Ak chcete vâtať alebo rezať do panelu s už nalepenou nálepkou, počítajte s tým, že zhruba 1mm okolo vrtu (alebo rezu) sa poškodí.
  • Ak si môžte vybrať, zvoľte si radšej matnú fóliu. Okrem toho, že sa na nej neodráža svetlo, výsledok vyzerá podstatne lepšie – lesklá fólia pôsobí lacným dojmom.

Na záver pár ukážok:

Predný panel jednoduchého zdroja – čierna nálepka s bielymi popismi pokrýva celú plochu predného panelu

Malá farebná nálepka

Print Friendly, PDF & Email
6 965 zobrazení