Skip to content
 

Stopárov sprievodca po GME

Dnes som sa opäť odhodlal zájsť do bratislavského GME. Z deviatich položiek, ktoré som chcel, mali dve (čo je bežné), ale zato mali požadovaný počet kusov (čo už bežné nie je). Kým som stál vo fronte, napadlo mi, že pre človeka, ktorý tam zablúdi len občas, môže byť tento nákup nepríjemný zážitok.

Preto som sa rozhodol spísať pár užitočných rád a varovaní – proste takého malého turistického sprievodcu.

1. Vyhraďte si dostatočný čas – polhodinka (kým pôjde autobus z Nív) nestačí.

2. Pokiaľ môžete, chodievajte nakupovať v trojici. Pretože tam (niekedy) majú tri nezávislé fronty, môže sa vám stať, že človek ktorý prišiel polhodinu po vás, bude obslúžený polhodinu pred vami. Státie v troch frontách naraz túto možnosť eliminuje.

3. Vyberte si niektorého z mladších predavačov – zvýšite tým pravdepodobnosť, že si domov odnesiete to, čo ste chceli (vážne – mne sa stalo, že som chcel nejaké SMD diódy, na účtenke boli úplne iné a to, čo som si doniesol domov nebolo ani to, čo som chcel a ani to, za čo som zaplatil – a to som mal zoznam aj s katalógovými číslami), Dodatok 8.6.2007: Kupoval som LED display. Keď som mladého predavača upozornil, že typové označenie na displayi je odlišné, tvrdil že to je v poriadku a ich (GME) značenie je odlišné od značenia výrobcu. Naletel som – chcel som červený display a mám zelený.

4. Nespoliehajte sa na informácie z ich webovej stránky – aj keď tam sú informácie o dostupnosti, neznamenajú vôbec nič. Keď som to raz komentoval, pán predavač múdro poznamenal, že „na webe je všeličo“.

5. Ak si pripravíte zoznam, vytlačte ho veľkým písmom (ja používam 18 bodov) – inak vám pán predavač môže povedať, že na to nevidí.

6. Ak vám predavač oznámi, že požadovanú položku majú v novom tovare a ešte nie je vybalená, neznamená to, že ak chvíľu počkáte, tak ju dostanete. On tým chcel iba spestriť monotónnu reťaz „nemáme“. Nepožadujte, aby ju pre vás vybalil. Ako raz pán predavač správne poznamenal – môže buď vybaľovať tovar alebo vás obsluhovať, no nie oboje naraz.

7. Nekupujte viac ako dva kusy jednej položky – inak im vykúpite skladové zásoby a tomu kto príde po vás nič nezostane

8. Pripravte sa na to, že si odnesiete maximálne 1/3 položiek. Ja si vždy na zoznam pridám pár drobností do zásoby, čím sa snažím zvýšiť pravdepodobnosť , že to čo potrebujem bude v tej jednej tretine. Bohužiaľ, nie vždy to vyjde.

Snáď týchto niekoľko rád pomôže prežiť nákup v bratislavskom GME bez vážnejšej újmy na zdraví.

Print Friendly, PDF & Email
8 836 zobrazení